Zasadź się na Zielonym #2

Zawsze chciałeś urządzić na balkonie ogródek, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać?
Jesteś słynnym w okolicy mordercą wszystkiego, co zielone, a Twój balkon przypomina bardziej pustynię Atacama niż bujne tropiki?
Marzy Ci się własna uprawa pomidorów, ale dysponujesz tylko areałem skrzynki balkonowej?
Wykiełkowały Ci na parapecie wszystkie sadzonki, których przecież nie wyrzucisz, ale posadzić też nie masz gdzie?

Przyjdź na Targ na Zielonym, na którym w sobotę 21 kwietnia rozkwitnie wielkie, zielone, wiosenne szaleństwo ogrodnicze!

W programie:
1. Gość Specjalny, Barbara Chronowska-Cholewa, autorka bloga SlonecznyBalkon.pl i książki „Wyhoduj i zjedz” (premiera już w maju 2018 r.) będzie radzić, co, gdzie i jak sadzić, żeby nie zabić, a cieszyć się plonem.

2. Warsztat Miejski w Gliwicach stawi się, uzbrojony w narzędzia i siły twórcze, aby wspólnie stworzyć cudowne mieszkania na Wasze wątłe pietruszki, krzepkie rzepki czy inne pełzające oplątwy. Weźcie koniecznie stare plastikowe zabawki, kamienie, cegły i inne elementy które nadadzą się w sam raz do doniczkowych majstrów!

3. Tomata – gliwicka kooperatywa spożywcza wymieni się z Wami nadstanem sadzonek i nasion (wieść niesie, że będzie duuuuuuużo pomidorów) oraz bogactwem doświadczeń w dziedzinie uprawy roślin jadalnych.

4. Ogrodnictwo Reszka Kress sprzeda Wam przepiękne sadzonki ziół i roślin jednorocznych.

5. Fundacja Na Zielonym w czasie warsztatów ogrodniczych posadzi z Waszymi dziećmi nasionka, które będziecie później troskliwie pielęgnować 😉

W imieniu wszystkich wyżej wymienionych serdecznie zapraszamy!